Terapiler

Masaj

Masaj, vücudu rahatlatmak ve esenliğe kavuşturmak için uygulanan en bilinen terapi yöntemidir. Masaj yapılacak bölge seçilirken, ağrı ve sancı duyulan, uzun süreli kronik aksaklıklar nedeniyle ağrıyan bölgeler seçilebilir. Veya aniden ortaya çıkan bir duruma bağlı ağrılar da söz konusu olabilir. Öncelikle bu durumun analiz edilmesi ve doğru noktalara doğru masajın uygulanması için vücudun dinlenmesi gerekir. Buna göre oluşturulacak plan dahilinde, şifalı sularla, buhar banyosuyla ve diğer şeylerle desteklenen masaj programı uygulanabilir.

Bali Masajı

Dünyaca ünlü Bali Masajı, vücuttaki enerji noktalarının bilinerek buna göre masaj yapılması ve yumuşak hareketlerle vücudun esnetilmesini içerir. Hoş kokulu aroma terapi yağları kullanılarak, konusunda uzman ve eğitimli kişiler tarafından uygulanan masaj en az yarım saat en fazla 50 dakika sürmektedir ve masaj boyunca bedendeki enerjinin yer değiştirerek tüm vücuda yayılması, zihnin de buna uygun olarak rahatlaması ve gevşemesi amaçlanmaktadır.

Sıcak Taş Terapisi

Masajda farklı yapıdaki malzemelerin kullanılmasına sıkça rastlanır. Sıcak taş terapisinde de daha önceden sıcak suda hazırlanan taşlar, vücuttaki belli çakra noktalarına konur ve bu sayede rahatlama sağlanır. Taşlar, özel olarak temin edilmiş volkanik taşlar olduğundan ısıyı koruyan ve yayan özellikleri de mevcuttur.

Kakao Masajı

Isıtılmış kakao yağıyla yapılan masaj sayesinde cildiniz uygun nem dengesine kavuşacak ve dengelenecektir. Kakaonun bir etkisi de bilindiği gibi mutluluk verici özelliğinin olmasıdır. Kakao yağının masajla beraber vücudunuzda yarattığı etki de bu olacaktır. Hormonları dengeleyen ve cilde nem katan kakaonun ayrıca, kırışık ve çatlaklıkları tedavi edici özelliği de bulunmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler olan kakao masajı sayesinde, tüm masaj boyunca ve sonrasında yüzünüze kocaman bir gülümseme yayılacaktır.

bs-slider_0001_yumusatici bakim

Ayak ve Bacak Masajı

Masa başı çalışanların bile gün içinde en çok yorulan eklem ve kasları, bacaklarda bulunanlardır. Bacaklarda oluşan çatlaklar, varis ve damar hasarları, ayaklarda yanlış ayakkabı kullanımından kaynaklanan çeşitli sağlık problemlerinin çözümünde, bu masaj çok etkili olacaktır. Özellikle kadınlarda, yüksek topuklu ayakkabıları uzun saatler boyu giymekten kaynaklanan duruş bozukluklarına bağlı ağrılar, bu sayede giderilmekte ve bacaklar eski sağlığına kavuşturulmaktadır.