Masaj mı Spa mı?

Değişen şartlara olabildiğince uyum sağlamak vücudumuzun güzel bir özelliğidir. Ama uyum sağlarken, yine de kendi ergonomik özelliklerini korur ve şartların da biraz kendisine uyum sağlamasını ister. Bunu yaparken de kimi noktalarda bazı küçük müdahalelere ve desteğe ihtiyacı olur. İşte masaj, bakım ve spa da bu desteklerden bazılarıdır.

Sadece beden işçiliği yapan insanlarda değil, tüm gün masa başında çalışan ve beyin odaklı işler yapan insanlarda da bir süre sonra dinlenme ve arınma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyacın en kolay giderilme yolu da hiç kuşkusuz sıcak bir banyo, buhar ve masajdır. Bunlardan yalnızca biri değil de hepsi birden paket program halinde tercih edildiğinde çok daha etkili olmaktadır. Kimi merkezler, bunları birbirinden ayrı olarak sunmakta ve düşünmekte iken, bazı yerlerde tamamını kapsayan büyük paketler yer almaktadır. Doğrusu, tüm bu planların beraber bir düzen ile yapılması ve uygulanmasıdır.

Ne iş yaparsa yapsın, insanların dinlenmek ve yenilenmek için bazı şeylere ihtiyacı vardır. Her insanda farklı olmakla beraber, bir takım ortak yöntemler de söz konusudur. Bunlardan biri olan spa, sıcak suyun inanılmaz iyileştirici gücünün basit ama etkili bir şekilde kullanılmasından ortaya çıkmış hem tedavi hem de bakım disiplinidir. Masaj ve cilt bakımı ile birleştiğinde daha da etkili ve iyi bir arınma yöntemi olan spa, son yıllarda değeri anlaşılan ve ilgi gösterilen bir güzellik kürüdür. Özellikle gezici olarak çalışan insanların yanı sıra Trbet oyun gibi değişik sektörlerden ve iş gruplarından kişiler de sıkça spa merkezlerini tercih etmektedir.

Tüm günü ayakta geçiren satış ve pazarlama mesleğindeki kişilerden muhasebecilere, yöneticilerden mimarlara, bahis şirketlerinde çalışan masa başı personelden uzun süre ayakta kalan eğitimcilere, hosteslerden beyaz yakalılara kadar herkes suyun gücünden ortaya çıkan bu mucizeye inanmakta ve bundan faydalanmaktadır. Masaj ve spa arasında bir tercih yapmak yerine, güzel bir bütüncül plan ile, her ikisinden de faydalanmak, bir güzellik ve sağlık kürü ile tam bir arınma, dinlenme ve şifalanma yaşamak hem bedenen hem de zihnen ve ruhen insanı kendine getiren tarihin en eski ve güzel mucizelerinden biridir.  Trbet analiz