Kişisel Bakım

Kişisel Bakım

Kişisel bakım denince akla ilk gelenler, her gün yapılan temizlik rutinleridir. Bunlar hem kendimizi iyi hissetmek adına hem de toplum hayatında beraber yaşamın gerektirdiklerini yerine getirmek adına yaptığımız işlemlerdir. Ancak günlük hayatın stresi, hava kirliliği, beslenme alışkanlıklarının değişmesi, gıda ve taze besin bulma konusundaki aksaklıklar, buna bağlı olarak hazır yemek sektörünün gelişmesi ve tercih edilmesi gibi nedenlerle insanlar sağlıkları ve kişisel bakımları konusunda daha dikkatli ve özenli olmaya gayret gösterir olmuşlardır. Önceleri, kişisel bakım denilince diş fırçalamak, sabahları yüzünü yıkamak, akşamları gözenekleri açmak için bir tonikle temizlik yapmak, duş, saç bakımı gibi işlemleri kapsarken, artık kişisel bakım denince akla masaj ve diğer bakım kürleri de gelmektedir. Bebek Spa olarak, önce vücudunuz için uygun kişisel bakım programını oluşturuyoruz ve bu program dahilinde uygulama yapıyoruz.

bs-slider_0002_spa4

Cilt Bakımı

Kişisel bakım gibi cilt bakımı da sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Sağlıklı bir cilt parlar, soğuk, hava kirliliği gibi dış etkenlerden en az düzeyde etkilenir ve yeterince iyi bakılırsa, sağlıklı görüntüsünü uzun süre korur. Ayrıca iyi bakılan bir ciltte yaşlanma, yıpranma ve kırışıklık riski de az olacağından daha genç, dinamik ve enerjik bir görüntüye kavuşulur. Cilt bakımı konusunda birçok farklı yöntem ve usul olduğu gibi, kullanılan yağlar, kremler ve doğal olarak hazırlanan losyonlar da fark yaratmaktadır. Suyun doğal iyileştirici gücü ve uygun malzemelerle hazırlanmış bir cilt bakımı kürüyle cildinizdeki ölü deriler ve kir temizlenir, gözenekler açılır ve cildin nefes alarak doğal haline dönmesi sağlanır. Tüm bu işlemler sırasında uzmanlarımızın önereceği diyet programına uyulması ve gerekli besinlerin tüketilmesi de programın tamamlanmasına uygun olacaktır.

bs-slider_0001_yumusatici bakim

Zayıflama ve Sıkılaştırma

Şifalı suların yalnızca bakım ve güzellik için değil, zayıflama ve forma girmede de yardımcı olduğu bilinmektedir. Sağlıklı bir zayıflık, vücudunuz için en doğru form olduğundan öncelikle vücut tipinize ve yapınıza uygun diyet programının seçilerek bunun uygulanması gerekmektedir. Herkesin ideal kilosu birbirinden farklıdır, ayrıca herkes için beslenme ve gıdaların etkisi de farklıdır. Dolayısıyla moda ve revaçta diye herhangi bir diyeti uygulamak, metabozlizmaya uygun olmayan beslenme kürleriyle sonuca ulaşmaya çalışmak ve neticede başarısızlık doğru bir yol değildir. Doğru ve sağlıklı zayıflama için muhakkak bir uzman rehberliğinde program yapılmalıdır.