Bir Hediye Olarak; Spa

Hediye almak kadar vermek de ayrı bir heyecan içerir. Hele ki sevilen, değer verilen birine hediye vermek, o hediyeyi özenle ve dikkatle seçmek, hem alanı hem de vereni mutlu edecek bir süreç haline gelecektir.

İster özel bir gün olsun, ister hediyeyle özel hale getirilsin karşımızdakini düşünerek alınmış bir armağan, ne olursa olsun hoş bir davranıştır. Gelişen ve değişen dünyada, insanların zevkleri, ihtiyaçları ve tercihleri de sıklıkla değişmektedir. Önceleri az bulunan, ender olarak sahip olunan veya yüksek bedeller ödeyerek elde edilen bir şey günümüzde çok daha kolay temin edilebilmektedir. Hal böyle olunca değişik ve ilginç bir hediye verme ihtiyacı ve isteği de ortaya çıkmaktadır. Örneğin, elektronik eşyalara ilgi duyan birine dünyaca ünlü bir fuarın az bulunan biletlerini hediye etmek, çok gezen birine açık tarihli uçak bileti almak, oyun oynamayı seven birine bahis siteleri üyeliği armağan etmek, bir kitap kurduna kütüphanesinde olmayan kitaplar için hediye çeki vermek veya modaya düşkün birine az bulunan bir çanta hediye etmek gibi farklı ve emek isteyen hediyeler hem karşıdaki insanı mutlu edecek bir jesttir hem de hediye veren kişiyi manevi olarak tatmin eden bir durumdur.

İşte bu ilginç hediyeler gibi, ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz birine spa merkezi üyeliği, küçük bir program veya hoş bir masaj hediye etmek de farklı bir armağan olacaktır. Birkaç sene önce, lüks olarak görülen ve klasik yöntemlerle ikame edilen spa, günümüzde artık kolayca ulaşılabilen ve ulaşıldığında da bağımlısı olunan bir nimet haline gelmiştir. Büyüklerimizin de sıkça söylediği gibi, sıcak bir duşun alamayacağı stres, çözemeyeceği kas, iyileştiremeyeceği yara yoktur. Yorgun ve yoğun geçen bir günün ardından sıcak bir banyonun verdiği huzuru çok az şeyde bulmak mümkündür. Çeşitli masajlar, aroma terapi yağları, ihtiyaç duyulan bakım ve terapilerle dolu spa merkezleri, şehrin stresli ve yoğun ortamında yaşayan herkesin ihtiyacıdır. Artık, hemen her yerde bolca rastlanan merkezlerle lüks olmaktan çıkarak hayatın doğal bir parçası haline gelen Spa, ilerleyen zamanda hayatımızda daha da büyük yer kaplayacağa benziyor.